جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
دوشنبه 27 فروردین 1403
دوشنبه 27 فروردین 1403

-

1

کد خبر : 693

18 اردیبهشت 1402

در مسیر توسعه/ تعیین کد اختصاصی محصول برای ژل رویال

ژل رویال
اخذ کد محصول برای تولید ژل رویال
با تعیین کد اختصاصی محصول برای ژل رویال به همت صندوق حمایت از توسعه زنبورداری در زمان مدیر عاملی مهندس بهزاد بانکی پور با همکاری سازمان دامپزشکی کشور و با مشارکت پژوهشگران، گامی مؤثر در توسعه محصول ژل رویال برداشته شد و برای این تولید سلامت‌محور کد اختصاصی محصول معین شد و بیش از یک سال است این محصول می‌تواند وارد چرخه بازار و خریدوفروش در خرده‌فروشی‌ها و مارکت‌های سراسر کشور شود. به جاست تا تولیدکنندگان و صنایع صنعت زنبورداری از این فرصت بازارسازی بکر استفاده کنند.

به گزارش بینا نیوز، ژل رویال یکی از باارزش‌ترین محصولات و مواد طبیعی موجود در جهان است که دستیابی به تولید آن توانسته صنعت زنبورداری را در بسیاری از کشورها متحول سازد و در کشور ما نیز فراگیری تولید این ماده مغذی توانسته صنعت زنبورداری را از تک‌محصولی برهاند.

اگرچه سال‌های زیادی از تولید این محصول در کشورمان نمی‌گذرد ولی توانستیم در تولید ادوات استخراج و ابزار تولید این محصول خودکفا باشیم و شبکه‌های آموزشی متعددی را نیز برای آموزش تولید ژل رویال در استان‌های مختلف کشور به راه بیندازیم.

به گزارش دیده بان صنعت زنبورداری ایران، حدود یک سال پیش، دستاورد دیگری در صنعت زنبورداری در راستای تلاش‌های صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری کشور حاصل شد که به جاست این دستاورد بزرگ گرامی داشته شود.

تخصیص این کد، مزیت‌هایی فراوانی برای زنبورداران و صنعت زنبورداری ایجاد می‌کند که می‌توان به ایجاد امکان عرضه ژل رویال در شبکه خرده‌فروشی مواد غذایی نظیر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین آشنایی مصرف‌کننده با این محصول ارزشمند و توسعه فرهنگ مصرف از طریق دسترسی بیشتر به محصول، اشاره کرد.

رسمیت یافتن فروش این محصول می‌تواند سبب فروش بیشتر، تولید بیشتر، ارتقاء سطح معیشت و اقتصاد زنبورداران شود و در کل این کار کمک بزرگی به سطح سلامت عمومی جامعه می‌کند.

به گزارش مرجع خبری تحلیلی آموزشی صنعت زنبورداری ایران، جمعی از پژوهشگران صنعت زنبورداری کشور، ازجمله استاد محمدرضا کوهی، بنیان‌گذار صنعت ژل رویال کشور در تحقق این کد اختصاصی و کارشناسی آن نقش داشتند، آقای کوهی در سال‌های اخیر خدمات زیادی برای توسعه این محصول انجام دادند که از آن جمله می‌توان به طراحی و ساخت ادوات تولید ژل رویال، تحقیقات و پژوهش‌ها و آموزش و تدریس روش تولید ژل رویال در کارگاه‌های مختلف کشوری اشاره کرد.

به گزارش بینا نیوز، آزمایشگاه کنترل کیفیت هورتاش که یک آزمایشگاه مرجع و تخصصی برای محصولات زنبورعسل در نجف‌آباد اصفهان است و مدیر این مرکز سرکار خانم حمله‌داری نیز در تحقق این دستاورد مثبت، نقش داشته و زحمت کشیدند./

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
انتقال به شبکه‌های اجتماعی
ارسال دیدگاه در رابطه با این خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *